Статьи Гидротерм

Індивідуальний облік і регулювання витрати тепла в кожній квартирі за допомогою розподілювачів тепла.

Більшість жителів багатоповерхівок України не можуть регулювати тепло в своїх помешканнях, а якщо регулюють, то сплачують все одно по середньозваженому, за свої метри квадратні. Підняття тарифів на опалення і прогнози подальшого збільшення ціни цієї послуги заставляють мешканців думати про індивідуальне споживання і оплату тепла. В 2018 році прийнятий, і запрацював закон, по якому теплопостачальні організації можуть нараховувати людям, проживаючим в багатоповерхівках з вертикальною розводкою стояків, індивідуально, в залежності від спожитого ними тепла. А люди тепер мають можливість зменшувати подачу тепла завдяки спеціальній сантехнічній арматурі, і платити за це менше.

;Прилади обліку нового покоління ( розподілювачі тепла) можна зараз ставити на кожну чавунну, стальну, біметалеву, алюмінієву батерею. Зазвичай, встановлюють також на батареях терморегулятори, і вже можна кожному економити тепло, а також і свої кошти.
Тепер, якщо ви не знаходитесь в кімнаті, або Вас взагалі немає вдома, можете зменшити подачу тепла на радіатор (батарею), і розподілювач тепла це помітить і запам’ятає, що тепла поступає менше. З практики використання в Європі, можливо зекономити до 2 разів. А ввечері, коли повертаєтесь до квартири, можна відкрити на повну, і вже за пів години – годину у Вас буде тепло.
За принципом функціонування розподільник тепла відрізняється від традиційного лічильника. І хоча їх в силу недостатньої поінформованості часто плутають, це не одне і те ж. Прилад обліку підраховує обсяг гарячої води, що пройшла по трубі, на якій змонтований датчик. З розподільником тепла все по-іншому. Він встановлюється на опалювальній батареї, і періодично (інтервал обчислюється хвилинами, в залежності від налаштування), фіксує температуру її поверхні в місці кріплення, а чутливий елемент – фіксує повітря в приміщенні. Різниця показань записується в електронну пам'ять приладу. Вона незалежна, так, як електроспоживання розподілювача автономне, від міні-батареї, термін роботи якої до 10 років.
Записані дані і служать підставою для розрахунку спожитого тепла. Тут слід розуміти, що результати вимірювань виражаються лише в умовних одиницях. Щоб отримати значення в Гкал, необхідно зробити перерахунок. Для цього вводиться таке поняття, як радіаторний коефіцієнт. Його величина визначається двома факторами - розмірами батареї, і її типом. Тобто, розподільник враховує тепловіддачу, в залежності від її матеріалу (чавун, біметал і так далі), і конструктивного виконання. Всі відомі компанії, що займаються виробництвом опалювальних радіаторів, обов'язково вказують значення коефіцієнта в паспортах зразків.

Перевага використання такого приладу обліку - значна економія тому, що оплата спожитої послуги проводиться не за нормативом (показання загально будинкового лічильника тепла/ на м2 всього будинку), а за фактичною витратою тепла на кожному радіаторі. Ціна розподільника тепла до 1000 грн. Навіть, якщо в оселі кілька стояків (і знадобиться 2 - 3 прилади), в сумарному вираженні це все одно виходить дешевше, ніж встановлювати теплолічильники на кожен радіатор.

Важливою умовою установки розподілювачів тепла є згода 75% і більше мешканців будинку на установку цих приладів. Квартири, в яких не буде установлено регуляторів, не зможуть економити, і їм буде виставлена плата за опалення розрахунковим методом. Фактично, виконане побажання більшості мешканців багатоповерхових будинків установки індивідуального обліку тепла в помешканнях.

ТОВ «Гідротерм» проводить повний комплекс робіт по встановленню, документальному оформленню, обслуговуванню розподілювачів тепла. На листопад 2018 року, ми не маємо ще живих прикладів, але алгоритм роботи буде такий.
Наприклад ОСББ, або інший будинок, проводить офіційні збори, на яких 75% власників домовляються встановити розподілювачів тепла. Підписуються договори між постачальником і споживачем, де мешканці дають згоду на розрахунок вартості за послуги опалення, згідно програми, яка враховує різні параметри: опалювальну площу, площу місць загального користування, вид радіатора опалення… Теплопостачальні підприємства не займаються встановленням, обслуговуванням, не мають обладнання для дистанційної зйомки інформації з розподілювачів тепла, тому цю функцію беремо на себе ми, спеціалізоване підприємство, яке має великий досвід у сфері встановлення і обслуговування теплолічильників індивідуальних теплових пунктів (ІТП). ТОВ «Гідротерм» - третя сторона в договорі, яка продає, встановлює, дистанційно знімає показники з розподілювачів за допомогою свого обладнання, і передає тепло постачальній організації ці дані для розрахунку індивідуального нарахування сплати за послугу опалення за узгоджений період. Вартість цієї послуги орієнтовно 70-120 грн/місяць з одного споживача, і сплачується впродовж опалювального періоду, зазвичай 6 місяців. Сам розподілювач коштує близько 1000 грн з встановленням. Великою перевагою розподілювачів тепла є більший міжповірочний інтервал. Якщо для лічильника теплової енергії він визначений виробником в 4 роки, то для розподільника - 10.
До речі, власники автономки, теж сплатять за опалення тільки місць загального користування, якщо воно є. Це звичайно буде мізерна сума, але справедливо. Бо в під’їзді, чи загальному коридорі не мінусова ж, вулична температура?

Інвестиції в обладнання для ОСББ можливо залучити через кредити в банках. На 2019 рік будуть діяти програми «Теплі кредити», «Фонд енергоефективності», з відшкодуванням частини кредиту. Маємо великий досвід по співробітництву з банками в цих справах.

Тому, якщо принципова згода мешканців на встановлення розподілювачів є, дзвоніть, будемо зустрічатися і йти разом шляхом енергозбереження Вашого будинку. Використовуйте наш досвід.
067-522-59-77, Сергій Олександрович.